niedziela, 19 października 2014

Oda do nicości...

Tydzień temu odbyliśmy kontrolny spacer, żeby ponadzorować proces wyburzania. W międzyczasie:
Z Kilińskiego 3 wyprowadził się właśnie ostatni lokator. Trochę nie rozumiem właściciela - niby chce odbudować, jakiś hotel tworzyć w pruskim murze, a nie był w stanie uratować tego budynku? Przykład ze Stromej 5, o którym pisał sąsiad z Piątej strony, pokazuje, że da się z chałupy do rozbiórki zrobić cacko za stosunkowo niewielkie pieniądze. Ostatni lokator potwornie się bał, że będzie z tego artykuł w "Nowościach" i że właściciel będzie miał wąty. Wprosiłam się zatem do środka tylko-aż ja. Stan budynku jest fatalny. Cegły do przemurowania, spoin miejscami absolutnie brak. Podwórko można oglądać przez dziury w ścianach.

Stroma 5 wyglądała podobnie, jeśli nie gorzej, gdy ją kupował obecny właściciel. Okna wybite, zasłonięte dyktami, w murze szpary, jak i tu. Ale dało się.  Zdjęcie zajumane ze strony Bydgoskiego Przedmieścia.
Jakby ktoś reflektował znajduje się tam również kawalerka na wynajem :)

A Kilińskiego 3, chociaż posiada resztki po tabliczce towarzystwa ubezpieczeniowego nie ma bezpiecznej przyszłości...


Podgórna 9 zeszła również do gruntu. Zdjęć, niestety nie mam
Czarlińskiego 24 - do gruntu.

Ciao... Właścicielom kij w oko.
2 komentarze:

  1. Drobiazg, w celu oczyszczenia miasta ze śmieci, których miasto nie usuwa....

    Liczne miasta w całej Polsce włączyły się w akcję "Nie wstydź się zerwać", która rozpoczęła się w Warszawie. Chodzi o to, by w drodze do sklepu, w trakcie czekania na autobus itp. zerwać z latarni, drzew itp. śmieciowe pseudoreklamy firm oferujących kredyty, chwilówki itp. Reklamy tego rodzaju szybko wyglądają koszmarnie, są podarte, oberwane, szpecą okolicę, a dodatkowo wieszanie ich na latarniach czy drzewach jest nielegalne i zgodnie z prawem traktowane jest jako wykroczenie. Toruń nie jest wolny od tego rodzaju śmieci, więc dołączamy się do akcji. Zerwanie może trwać tylko chwilę, którą i tak spędzimy np. czekając na autobus, a dzięki temu będzie choć trochę ładniej i czyściej.

    Można polubić: https://www.facebook.com/page s/Nie-wstydź-się-zerwać-Toruń/ - na stronie więcej info o zasadach akcji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń